Burgaz ada restaurant, lokanta, yemek yiyecek yerler

Kalpazankaya Restaurant: 1959 Yılında dede İsmail Bucak tarafından kurulan restaurant, daha sonra oğul Erdoğan Bucak ve 2002 yılından beridir torun İsmail Bucak tarafından işletilmektedir. Adanın tam arkasındadır. 30 dakikalık bir yürüyüşle, faytonla veya adanın önünden kalkan tekneler ile ulaşabilirsiniz. Tamamı doğanın içindedir. Bir tarafı orman diğer tarafı denizdir. Tandır Kebabı mehşurdur.
Tel: +90 (216) 381 15 04
Web: www.kalpazankaya.com
Antigoni Restaurant: Vapur iskelesinden indikten sonra sol tarafta rıhtımın üzerindedir. 2007 ilkbaharında açılan mekan, hoş dizaynı, alternatif menüleri ve seçkin kadrosu ile Burgazada'lıların hizmetindedir.
Adres : Yalı Sokak No:4 Burgazada / Istanbul
Tel : +90 (216) 381 28 47
Web: www.antigonirestorant.com/
AdaKeyf Restaurant: Burgazada Vapur iskelesinden indiğinizde, sol tarafta rıhtımın üzerindedir.
Barba Yani : Vapur iskelesinden indikten sonra sol tarafta rıhtımın üzerindedir.
Barba Yani: Yani Lorencu tarafından 1996 yılında kurulan orjinal Barba Yani Meyhanesidir. Rıhtımda bulanan yeri 2009 yılında devredip Egemen Bahçe girişine (eski Kozalak'ın bulunduğu mekan) taşınmıştır.
Adres : Yeni Yalı Cad. No:10 Burgazada / İstanbul
Tel : +90 (216) 381 19 99 - 381 26 83
Web:www.burgazadabarbayani.com
Çardak Restaurant: Zengin balık çeşitleri ile yaz-kış hizmet vermektedir.
Sahil Restaurant: İskeleden indiğinizde sol tarafta rıhtımın üzerindedir.
Yeni İdeal Restaurant: İskeleden inip sol tarafı takip edin. İtfaiyeyi gördüğünüzde karşısından eski hayvanat bahçesine girip 50 metre kadar ilerleyin. Bahçe içinde güzel bir mekandır. Çok güzel mezeleri ve yemekleri vardır. Sadece yaz aylarında açıktır.
Yasemin Restaurant: İskeleden inip sağ tarafı takip edin 50-75 metre sonra cami yokuşunun hemen başındadır. Hatırlayanlar için eski Fulya Restaurant, yaz-kış hizmet vermektedir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !